Jak Zarezerwować Lot Motolotnią?

Informacje jak najwygodniej zarezerwować lot motolotnią.

W jakich godzinach latamy? Jaką godzinę lotu wybrać?

Praktycznie w całym okresie kiedy latamy w atmosferze występuje zjawisko, które nazywa się termiką. To pionowe ruchy powietrza, które są efektem ogrzewania się podłoża. Latając odczuwamy termikę jako mniej lub bardziej silne bujanie na boki oraz wznoszenie się i opadanie. Termika jest tym silniejsza im intensywniej i dłużej świeci słońce. Dlatego jest bardzo słaba wczesnym rankiem. Przed południem intensywnie wzrasta by osiągnąć swoje maksimum wczesnym popołudniem. Do wieczora ponownie się zmniejsza.

Latanie w termice jest w pełni bezpieczne, a skrzydło motolotniowe - wywodzące się z klasycznych lotni - jest wręcz skonstruowane do latania w termice. Mimo tego - bazując na naszym doświadczeniu wiemy, że pasażerowie preferują loty przy minimalnej termice. Z tych powodów nasze godziny lotów to wczesne poranki do godziny 9-10 (w zależności od pory roku) oraz godziny popołudniowe (po 16-17) aż do zachodu słońca.

Pamietajcie jednak, że nawet w tych godzinach może wystąpić termika więc jeżeli chcecie latać w tzw. "masełku" czyli zupełnie nieturbulentnych warunkach wybierajcie jak najwcześniejsze (6-8.30) lub jak najpóźniejsze godziny (18 i później).

Jak zarezerwować konkretny termin lotu?

Pamiętaj, że rezerwację konkretnego terminu lotu możesz dokonać tylko jeżeli posiadasz już voucher na lot motolotnią. Najłatwiejszym sposobem na rezerwację jest skorzystanie z naszego serwisu rezerwacyjnego. Tam właśnie pojawiają się terminy najbliższych lotów. Zazwyczaj udostępniamy je na 2-3 dni przed planowanymi lotami. Wynika to z faktu, że musimy mieć przynajmniej wstępną pozytywną prognozę pogody. Jeżeli wejdziesz na nasz serwis rezerwacyjny i nie znajdziesz żadnego terminu - możesz zapisać się na notyfikację SMSową i/lub emailową. Otrzymasz wtedy od nas wiadomośc SMSem lub emailem w momencie kiedy wolne terminy się pojawią.

Jeżeli nie masz możliwości rezerwacji przez internet możesz to zrobić również telefonicznie (603 11 22 11). Rezerwacje są przyjmowane na tej samej zasadzie - czyli w momencie kiedy mamy już pozytywną prognozę pogody.

Masz już zarezerwowany lot. Co dalej?

Po rezerwacji lotu otrzymasz emailem potwierdzenie. Znajdziesz tam wszystkie dodatkowe informacje o tym jak do nas dojechać czy jak się przygotować do lotu. Email będzie też zawierał szczegółowe informacje o rezerwacji oraz link, który pozwoli Ci samodzielnie sprawdzać prognozę pogody na Twój lot w naszym serwisie.

Twoja rezerwacja będzie miała na początku status Wstępna. Zazwyczaj na 24 godziny przed planowanym lotem - kiedy mamy już bardzo pewną prognozę pogody - Twoja rezerwacja otrzyma status Potwierdzona. Jeżeli prognoza będzie zapowiadała pogodę, które nie pozwoli nam na loty - rezerwacja zmieni status na Odrzucona - pogoda. Taki status pozwoli Ci od razu ponownie użyć vouchera do kolejnej rezerwacji.

O każdej zmianie statusu Twojej rezerwacji powiadomimy Cię emailem. Jeżeli po rezerwacji nie otrzymasz emaila - sprawdź folder SPAM. Jeżeli i tam nie znajdziesz wiadomości o rezerwacji KONIECZNIE się z nami skontaktuj!

© 2018 Aviation Inovatis. · Zawartość strony, teksty, fotografie, filmy, grafiki są chronione prawem autorskim. Nie dopuszcza się do ich kopiowania w całości jak i fragmentach bez zgody Aviation Inovatis.

Lot motolotnią na prezent. Prezent dla niego. Prezent dla niej. Prezent dla męża. Prezent dla żony. Pomysł na prezent. Lot widokowy. Loty widokowe. Fotografia lotnicza. Loty krajobrazowe. Lot w prezencie. Lot paralotnią. Lot paralotnią na prezent. Lot motolotnią z nagraniem Full HD. Ekscytujący prezent. Niezwykły prezent. Lot motolotnią z nagraniem video. Lot na nartach. Lot motolotnią na nartach.